Czytasz dzięki

Dotacje na firmowe centra B+R

opublikowano: 05-03-2020, 22:00

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło konkurs z grantami dla przedsiębiorców na tworzenie lub rozwój inwestycji w centra badawczo-rozwojowe.

Powstała infrastruktura powinna być pomocna w prowadzeniu prac badawczych. Konkurs z działania 2.1 programu Inteligentny Rozwój („Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R”) jest już ósmym naborem w tej perspektywie. Firmy chętnie w nim startują, bo finansuje szeroki katalog kosztów kwalifikowanych. Obejmuje on m.in. zakup lub leasing nieruchomości, koszty prac budowlanych, a także nabycie sprzętu, własności niematerialnych i prawnych.

Budżet konkursu wynosi 350 mln zł. Z tej kwoty 35 mln zł wesprze projekty zlokalizowane na Mazowszu, a 315 mln zł — przedsięwzięcia z pozostałych województwach. Na wsparcie mogą liczyć projekty, które przewidują budowę, rozbudowę lub zakup infrastruktury B+R mającej służyć realizacji zapisów ujętych w agendzie badawczej. Jest ona kluczowym załącznikiem do wniosku o dofinansowanie — przedsiębiorca powinien opisać w dokumencie planowane zadania badawcze. Granty pokryją też koszty związane z wiedzą techniczną i usługami doradczymi. Mikro i małe firmy otrzymają wsparcie w wysokości do 45 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. W przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw będzie to odpowiednio: do 35 proc. i do 25 proc.

WAŻNA DATA

14.04 Od tego dnia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dotacje z działania 2.1 POIR. Nabór zakończy się 11 maja.

WIĘCEJ INFORMACJI www.poir.gov.pl

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu