Dotacje na oczyszczanie ścieków w Lubuskiem

opublikowano: 25-10-2018, 22:00

Lubuskie spółki, które planują budowę oczyszczalni ścieków, będą mogły powalczyć o dotacje z działania 4.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego („Gospodarka wodno-ściekowa”).

Do podziału między wnioskodawców jest 30 mln zł. O dotacje będą mogły starać się nie tylko przedsiębiorstwa, lecz także samorządy i należące do nich spółki prawa handlowego. Granty sfinansują m.in. koszty budowy i modernizacji sieci wodociągowych, w tym systemów zaopatrzenia w wodę, ujęć i stacji uzdatniania wody. Każda firma ma szansę na finansowe wsparcie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze (ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na przełomie maja i czerwca 2019 r.

WAŻNA DATA

26.11 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski z działania 4.3 RPO WL. Nabór zakończy się 3 grudnia.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo.lubuskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy