Czytasz dzięki

Dotacje obrotowe na Mazowszu

opublikowano: 05-10-2020, 22:00

1276 mazowieckich firm, m.in. z branż turystycznej, hotelarskiej i artystycznej, poprawi swoją płynność dzięki grantom.

Strumień unijnych pieniędzy w wysokości ok. 48 mln zł popłynie do przedstawicieli biznesu z województwa mazowieckiego, którzy ucierpieli z powodu pandemii.

— W szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się przedsiębiorcy z branż turystycznej, hotelarskiej, konferencyjnej, artystycznej i gastronomicznej, którzy pomimo odmrożenia gospodarki nadal są objęci dużymi ograniczeniami — mówi Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego.

Kolejna transza unijnych pieniędzy będzie dla nich znaczącą pomocą.

— W najbliższych dniach uruchomimy drugi konkurs na dotacje obrotowe. Na jego realizację przeznaczymy ponad 40 mln zł. Ponadto wciąż dla firm dostępne są pożyczki płynnościowe — podkreśla Adam Struzik.

Pierwszy nabór był przeznaczony dla mikroprzedsiębiorstw, osób samozatrudnionych i małych firm. Przedsiębiorcy złożyli łącznie ponad 2,1 tys. wniosków o dofinansowanie. Na wsparcie miały szansę wyłącznie firmy, których przychody ze sprzedaży spadły w czerwcu o co najmniej 50 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem w ubiegłym roku. Połowa wniosków pochodziła od jednoosobowych firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane