Dow Jones IA wybronił się przez spadkiem

opublikowano: 13-09-2019, 22:10

Zamykająca tydzień sesja na amerykańskich giełdach miała zdecydowanie bardziej nerwowy przebieg niż poprzednie. Indeksy próbowały utrzymać wzrostową tendencję, choć przychodziło im to z trudem.

O ile skutecznie bronił się wskaźnik największych blue chipów Dow Jones IA, problemy miał już indeks szerokiego rynku S&P500, a całkowicie poddał się rynek technologiczny Nasdaq. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Temu ostatniemu z wymienionych szczególnie nie służyła przecena akcji Apple i Broadcomm. Korekta notowań akcji producenta iPhonea wywołana została przede wszystkim obniżeniem ceny docelowej przez analityków Goldman Sachs Group z powodu obaw związanych z nową usługę streamingową Apple TV+. 

Taniały też walory Broadcomm, jednego z największych na świecie producentów chipów. Wszystko przez słabe wyniki wskazujące na spadający popyt na microchipy i brak nadziei na szybką poprawę niekorzystnej sytuacji.

Wzmacniały za to swoją pozycję akcje przedstawicieli sektora bankowego, wspierane m.in. wzrostem rentowności obligacji skarbowych po tym jak piątkowe dane z amerykańskiej gospodarki potwierdziły jest relatywną siłę. Przede wszystkim nadspodziewanie dobra okazała się sprzedaż detaliczna, która w sierpniu odnotowała 0,4 proc. wzrost napędzana zwiększonymi wydatkami na zakup samochodów, materiały budowlane, opiekę zdrowotną i hobby.   

Powody do zadowolenia mieli też udziałowcy Tyson Foods. Aprecjacja kursu walorów największego amerykańskiego producenta mięsa wywołana została informacją agencji Xinhua, według której, Pekin wyłączy z listy amerykańskich towarów na które nałożono wyższe taryfy celne część wieprzowiny i soi.

Na finiszu sesji indeks DJ IA zyskiwał o 0,13 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,08 proc. zaś Nasdaq taniał o 0,22 proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu