Dow Jones IA wybronił się przez spadkiem

opublikowano: 13-09-2019, 22:10

Zamykająca tydzień sesja na amerykańskich giełdach miała zdecydowanie bardziej nerwowy przebieg niż poprzednie. Indeksy próbowały utrzymać wzrostową tendencję, choć przychodziło im to z trudem.

O ile skutecznie bronił się wskaźnik największych blue chipów Dow Jones IA, problemy miał już indeks szerokiego rynku S&P500, a całkowicie poddał się rynek technologiczny Nasdaq. 

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg

Temu ostatniemu z wymienionych szczególnie nie służyła przecena akcji Apple i Broadcomm. Korekta notowań akcji producenta iPhonea wywołana została przede wszystkim obniżeniem ceny docelowej przez analityków Goldman Sachs Group z powodu obaw związanych z nową usługę streamingową Apple TV+. 

Taniały też walory Broadcomm, jednego z największych na świecie producentów chipów. Wszystko przez słabe wyniki wskazujące na spadający popyt na microchipy i brak nadziei na szybką poprawę niekorzystnej sytuacji.

Wzmacniały za to swoją pozycję akcje przedstawicieli sektora bankowego, wspierane m.in. wzrostem rentowności obligacji skarbowych po tym jak piątkowe dane z amerykańskiej gospodarki potwierdziły jest relatywną siłę. Przede wszystkim nadspodziewanie dobra okazała się sprzedaż detaliczna, która w sierpniu odnotowała 0,4 proc. wzrost napędzana zwiększonymi wydatkami na zakup samochodów, materiały budowlane, opiekę zdrowotną i hobby.   

Powody do zadowolenia mieli też udziałowcy Tyson Foods. Aprecjacja kursu walorów największego amerykańskiego producenta mięsa wywołana została informacją agencji Xinhua, według której, Pekin wyłączy z listy amerykańskich towarów na które nałożono wyższe taryfy celne część wieprzowiny i soi.

Na finiszu sesji indeks DJ IA zyskiwał o 0,13 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,08 proc. zaś Nasdaq taniał o 0,22 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane