Dow Jones przebił 13 tys. punktów

opublikowano: 21-02-2012, 15:46

Wtorkowy handel na zaatlantyckich giełdach ruszył w zielonych odcieniach. Co prawda niedźwiedzie próbowały nie dać zapomnieć o sobie, jednak szybki kontratak byków wybił indeks DJ IA ponad poziom 13 tys. pkt., pierwszy raz od maja 2008 r.

Rosnąca wycena kontraktów terminowych wskazywała, że wtorkowe notowania na rynku kasowym Wall Street ruszą w zielonych odcieniach. Po przedłużonym weekendzie inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach mają w końcu okazję ustosunkować się do rozwiązanego, przynajmniej tymczasowo, problemu z greckim zadłużeniem.
Kwadrans po uruchomieniu handlu wszystkie trzy główne indeksy Wall Street były na plusie. Jednak upłynęło  kolejne 15 minut i wskaźniki zeszły pod kreskę. Po chwilowym odpoczynku kontratak przeprowadziły byki co zaowocowało wspięciem się indeksu blue chipów ponad psychologiczny poziom 13 tys. pkt., pierwszy raz od maja 2008 r.
Kalendarium makroekonomiczne świeci dzisiaj praktycznie pustką, więc uwaga inwestorów skupia się głównie na doniesieniach ze spółek.
Rosną notowania akcji Home Depot. Największy na świecie detalista zajmujący się materiałami u sprzętem do wykańczania wnętrz odnotował w minionym kwartale rezultaty lepsze od spodziewanych przez analityków. Zysk netto wzrósł o 32 proc. do 50 centów za akcję. Średnia projekcji analityków wynosiła natomiast 42 centy na akcję.
Rozczarował za to i mocno zaniepokoił wynikami Wal-Mart Stores, globalny gigant sieci detalicznej. W czwartym kwartale wynik netto spadł o 15 proc. do 5,16 mld USD (1,50 USD na akcję). Wyłączając niektóre czynniki o charakterze jednorazowym wskaźnik EPS wyniósł 1,44 USD przy średniej analityków 1,45 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane