Drogowa dyrekcja odrabia zaległości

Katarzyna Kapczyńska
opublikowano: 15-09-2010, 06:56

W nowym programie inwestycji znajdujemy spóźnione projekty

Wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozpoczęła konsultacje społeczne dotyczące planu budowy dróg na lata 2010-15. Lista inwestycji została opublikowana na stronie drogowej dyrekcji. Radosław Stępień, wiceminister infrastruktury, mówił niedawno "PB", że program jest tak przygotowywany, by powalczyć o pieniądze na jego realizację z przyszłej perspektywy unijnej. Ale branżowi specjaliści nie mają wątpliwości.

— To w większości projekty, których nie uda się wykonać w aktualnym programie. Od początku było wiadomo, że realne możliwości finansowe pozwalają na wykonanie nie więcej niż 50 proc. obecnego planu. Na pewno powstanie tylko odcinek autostrady A2 Nowy Tomyśl-Świecko, z resztą może być różnie — uważa Wojciech Malusi, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

Tyle że ten odcinek A2 to projekt wykonywany z ramach partnerstwa publiczno-prywatnego przez Autostradę Wielkopolską.

Wczorajsze konsultacje odbyły się w Krakowie i Wrocławiu. W tych miastach drogowa dyrekcja nie mogła pochwalić się szybką realizacją inwestycji w regionach. Odcinki trasy S-7 od granicy województwa świętokrzyskiego do Krakowa oraz z Lubnia do Rabki miały być gotowe w 2010 i 2011 r. Ich realizacja rozpocznie się po 2012 r. Trasa S3 na odcinku od Nowej Soli przez Legnicę do Lubawki miała być otwierana w latach 2011 i 2013. Na razie drogowa dyrekcja jest na etapie opracowywania dokumentacji projektowej i technicznej.

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Drogowa dyrekcja odrabia zaległości