Dromex zbuduje A-4 za 517 mln zł

Katarzyna Jaźwińska
opublikowano: 20-04-1999, 00:00

Dromex zbuduje A-4 za 517 mln zł

1 lipca warszawska spółka Dromex odda do użytku pierwsze 15 km północnej jezdni autostrady A-4 Wrocław-Nogawczyce (126 km). Holding zbuduje na tym odcinku 70 km drogi (Wrocław-Opole) za 120,8 mln ecu (517 mln zł).

Głównym wykonawcą tych dwóch kontraktów drogowych jest Deutsche Asphalt-Dromex. Obydwa kontrakty Dromex zrealizuje do maja–czerwca 2001 r. Niemieckiemu wykonawcy nie opłaca się jednak sprowadzać z zagranicy maszyn i ludzi, zatem wszystkie prace wykona Dromex.

Budowa finansowana jest przez państwo i kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. W tym roku budżet przeznaczył na realizację odcinka z Wrocławia do Nogawczyc 83 mln zł.

Program budowy autostrad zakłada, że drogi będą budowały krajowe firmy drogowe. Jednak aby wygrać przetarg i zostać głównym wykonawcą, niezbędne jest wykazanie się doświadczeniem w realizacji podobnych kontraktów w ciągu ostatnich kilku lat. Ponieważ w Polsce w tym okresie nie budowano autostrad, krajowi drogowcy skazani są na budowanie pod opieką zagranicznych partnerów. KJ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dromex zbuduje A-4 za 517 mln zł