Drożej za kurs na Wyspach

DCZ
28-11-2011, 00:00

Brytyjskie szkoły językowe zapowiedziały podwyżki opłat za letnie kursy. Więcej trzeba będzie zapłacić za noclegi oraz przelot.

Interes na największym wydarzeniu sportowym, jakim w przyszłym roku będą igrzyska olimpijskie w Londynie, chcą zrobić nie tylko linie lotniczeczy hotele, ale także tamtejsze szkoły językowe. Właśnie zapowiedziały podwyżki opłat za letnie kursy angielskiego. W wielu placówkach oznacza to wzrost dopłaty sezonowej od 29 lipca do 12 sierpnia nawet o 100 proc.

Tzw. Extra Pay for Olympics pojawił się już m.in. w szkołach językowych i szkołach letnich w Londynie, Brighton i Wimbledonie. Standardowo za sezon letni obcokrajowcy w brytyjskiej szkole muszą dopłacić średnio 70 funtów, a w czasie igrzysk będzie to aż 150 funtów. Wyższa opłata sezonowa to nie jednak nie jedyne zmartwienie potencjalnych kursantów. Poważnym problemem będą także wyższe, nawet o 50 proc., ceny biletów lotniczych i noclegów.

— Rosjanie, Niemcy i Hiszpanie już mają zarezerwowanemiejsca w brytyjskich szkołach na lato 2012, a także bilety lotnicze — te na razie po normalnej cenie — mówi Halina Juszczyk z agencji edukacyjnej Language Abroad.

Mimo droższych kursów brytyjskie szkoły nie ustają w staraniach, aby w lipcu i sierpniu przyszłego roku ściągnąć jak najwięcej klientów. W wielu szkołach językowych organizuje się nawet specjalne kursy olimpijskie, które nie tylko uczą języka, ale także gwarantują bilety na zawody.

— Zainteresowani połączeniem nauki z udziałem w igrzyskach są przede wszystkim Amerykanie, Francuzi i Japończycy. Szkoły doskonale o tym wiedzą i spodziewają się najlepszego od lat sezonu letniego — mówi Halina Juszczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Drożej za kurs na Wyspach