Drożejąca ropa znów psuje nastroje graczy

Marek Druś
12-06-2008, 00:00

Na europejskich giełdach znów spadki. Nastroje popsuło obniżenie prognozy dla indeksu DJ Stoxx 600. Według strategów inwestycyjnych ING Group, paneuropejski indeks jest już blisko docelowego tegorocznego poziomu. Inwestorzy pozbywali się akcji, obawiając się, że spodziewana podwyżka stóp procentowych nie pomoże spółkom.

Z 18 indeksów branżowych rosła wartość tylko trzech. Najlepiej wypadł wskaźnik spółek naftowych. To reakcja na wzrost notowań ropy przed publikacją danych o zapasach w USA. Największe spadki zanotowały indeksy spółek surowcowych, co wiązało się ze spadkiem notowań metali oraz motoryzacyjnych.

Sesja za oceanem rozpoczęła się spadkami. Inwestorów wystraszył wzrost notowań ropy. Na dwie godziny przed zakończeniem sesji miała zostać opublikowana także „beżowa księga” Fedu. Dla inwestorów może to być wskazówka, czy podwyżka stóp procentowych w USA jest bliżej czy dalej.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Drożejąca ropa znów psuje nastroje graczy