Druckenmiller: to się bardzo źle skończy

Słynny amerykański inwestor Stanley Druckenmiller ostrzega, że polityka łatwego pieniądza może skończyć się bardzo źle.

- Wiem, że kuszące jest, aby iść naprzód i inwestować, bo to dobrze dziś wygląda. Ale kiedy to się skończy, (…) myślę, że skończy się to źle – powiedział Druckenmiller, słynny założyciel Duquense Capital Management i weteran  Soros Fund Management.

Jego zdaniem, ostrzegawcze sygnały, to duża liczba pierwotnych ofert publicznych spółek, które nie przynoszą zysków, a także duża liczba emisji obligacji firm z niską oceną kredytową.

Druckenmiller uważa, że porównanie dzisiejszej polityki monetarnej z realizowaną podczas Wielkiego Kryzysu jest niewłaściwe. Jego zdaniem, zmniejszenie podaży pieniądza  do systemu przez Fed nie spowodowałoby kolejnej depresji.

Druckenmiller powiedział, że pomimo pesymizmu nie ma pozycji netto na spadek cen akcji.  

- Trzeba być czujnym, czy to nie skończy się źle. Czy na pewno źle się skończy? Niekoniecznie. Nie powiem, jak moglibyśmy się z tego wydostać, ale to możliwe – powiedział Druckenmiller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Druckenmiller: to się bardzo źle skończy