Duda całą przewagę wypracował na wsi

PAP, DI
opublikowano: 10-05-2015, 22:03

Andrzej Duda wygrał z Bronisławem Komorowskim tylko na wsi, tam na kandydata PiS głosowało 43,8 proc. wyborców, podczas gdy na urzędującego prezydenta 25,6 proc. - wynika z sondażu IPSOS. W miastach - bez względu na ich wielkość - większe poparcie uzyskał Komorowski.

Według IPSOS w małych i średnich miastach, do 200 tys. mieszkańców, przewaga Komorowskiego nad Dudą była minimalna. Na urzędującego prezydenta głosowało tam 33,8 proc. obywateli, a na jego oponenta z PiS - 31,1 proc.

Na Komorowskiego w dużych miastach (201-500 tys.) głosowało 37,9 proc. wyborców, a w największych aglomeracjach (powyżej 500 tys.) - 41,8 proc. W przypadku Dudy było to odpowiednio: 28,3 proc. i 27 proc. wyborców.

Z sondażu IPSOS wynika, że względnie takie same poparcie w całym kraju uzyskał Paweł Kukiz. Na wsi głosowało na niego 18,5 proc. wyborców, w najmniejszych miastach (do 50 tys.) - 21,6 proc., w średnich (51-200 tys.) - 24,1 proc., w dużych (201-500 tys.) - 21,2 proc., a w największych (ponad 500 tys.) - 17,9 proc.

Tymczasem bardzo słaby wynik na wsi uzyskał Andrzej Jarubas, kandydat PSL, który w skali kraju uzyskał 1,6 proc.głosów.


"Dziękuję, że nie daliście sobie wmówić przez media i sondaże w ciągu ostatnich trzech miesięcy, że było tylko dwóch kandydatów, bo w zasadzie można było odnieść takie wrażenie" - powiedział kandydat PSL podczas wieczoru wyborczego w Kieleckim Centrum Biznesu, zwracając się do swoich wyborców i dziękując im za poparcie.

"Są momenty, kiedy uświadamiamy sobie, jak wiele pozostało jeszcze do zrobienia, ale nikt nie może stracić z oczu, czego pragnie, bo przychodzą chwile, kiedy zdaje się, że świat i inni są silniejsi, ale sekret tkwi w tym, aby się nie poddać" - mówił.

Dodał, że chciałby nadal realizować program budowany w czasie kampanii wyborczej. "Z wiarą, że Polska może być lepszym krajem, że polityka może być inna, że możemy zakończyć ten permanentny jałowy spór i razem zmieniać Polskę" - powiedział Jarubas.

Zapytany chwilę później przez dziennikarzy, czy w drugiej turze wyborów poprze Bronisława Komorowskiego odpowiedział krótko, że jego wyborcy "wiedzą, na kogo głosować".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Duda całą przewagę wypracował na wsi