Duże zmiany kadrowe w Quercusie

opublikowano: 03-01-2019, 11:43

Wojciech Zych i Marek Buczak odchodzą z Quercus TFI. Już wcześniej towarzystwo sygnalizowało, że od 1 stycznia 2019 r. pracować w nim będzie 4 nowych zarządzających.

Zych i Buczak z Quercusem związani byli od początku istnienia towarzystwa. Jak poinformował Sebastian Buczek, prezes i założyciel firmy, obaj skupią się na projektach autorskich.

TWARDE STANOWISKO
TWARDE STANOWISKO
Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI, uważa, że podjęta decyzja jest odpowiedzialna i uczciwa z punktu widzenia uczestników funduszy, a długoterminowo korzystna również dla akcjonariuszy TFI.
Fot. GK

Quercus ogłosił dziś nową strategię pod nazwą Q.2019. Realizować ją będzie m.in. 4 nowych zarządzających: Jarosław Jamka, Mariusz Zaród, Piotr Miliński i Marcin Petelski.

Towarzystwo poszerzy działalność o inwestowanie w obligacje skarbowe i na rynkach globalnych. W ofercie pojawi się pięć nowych funduszy: Quercus Dłużny Krótkoterminowy (do tej pory Quercus Europa), który będzie produktem o charakterze funduszu gotówkowego. 

Quercus Rosja zamieni się w Quercus Obligacji Skarbowych, a Quercus Selektywny w Quercus Global Balanced (będzie to fundusz mieszany).  Quercus Global Balanced zastąpi Quercus Absolutnego Zwrotu FIZ, a Marcin Petelski będzie odpowiedzialny za Alphaset FIZ, autorski fundusz absolutnej stopy zwrotu.

Na koniec listopada 2018 r. aktywa Quercus TFI wynosiły 2,74 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane