Duże zmiany w Quercus TFI

opublikowano: 01-10-2018, 13:33

Do towarzystwa, zarządzającego aktywami o wartości 3,46 mld zł, dołączy trzech zarządzających, a cztery fundusze przejdą metamorfozę.

Od początku 2019 r. w Quercusie pracować będą Jarosław Jamka (od 2014 r. związany z Ipopemą TFI, wcześniej m.in. w ING i DM Money Makers), Mariusz Zaród (od 2014 r. również pracował w Ipopemie, wcześniej w BZ WBK TFI) i Piotr Miliński (w latach 2017-2018 pracował w Ipopemie, wcześniej w Opera TFI). 

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI
Zobacz więcej

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI Fot. Grzegorz Kawecki

Zmiany strategii i opłat dotkną czterech fundusze: 

Quercus Europa zostanie zastąpiony przez Quercus Dłużny Krótkoterminowy, czyli fundusz o charakterze gotówkowym z wysokim udziałem instrumentów skarbowych. Opłata stała za zarządzanie może zostać obniżona z 3,3 do maksymalnie 1,0 proc..

QUercus Rosja zmieni strategię na Quercus Obligacji Skarbowych, czyli fundusz o charakterze obligacyjnym z wysokim udziałem instrumentów skarbowych. Opłata stała za zarządzanie może zostać obniżona z 3,3 do maks. 1,5 proc.

Quercus Selektywny zostanie zastąpiony przez Quercus Global Balanced, czyli fundusz mieszany z wysokim udziałem płynnych instrumentów zagranicznych. Opłata stała za zarządzanie zostanie utrzymana na poziomie maks, 2,8 proc.

Quercus Absolutnego Zwrotu FIZ zostanie zastąpiony przez Quercus Global Balanced Plus FIZ, czyli fundusz zamknięty mieszany z wysokim udziałem płynnych instrumentów zagranicznych. Opłata stała za zarządzanie może zostać obniżona z 3,75 do max 3,0 proc.

 - Do tej pory specjalizowaliśmy się w dwóch obszarach: akcjach średnich i mniejszych spółek notowanych na GPW oraz dłużnych instrumentach bankowych i korporacyjnych. Od nowego roku dodamy 2 nowe obszary: akcje globalne oraz dłużne instrumenty skarbowe.  Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączą doświadczeni specjaliści w tych dziedzinach, z historycznymi sukcesami inwestycyjnymi na koncie. Chcielibyśmy, aby nowe osoby w przyszłości stały się również akcjonariuszami Quercus TFI – komentuje Sebastian Buczek, prezes towarzystwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Tfi