Czytasz dzięki

Dużo chętnych do zamieszkania w Cosmopolitanie

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 31-12-2013, 00:00

Spółka Tacit Development Polska JS sprzedała już połowę apartamentów w centrum stolicy.

W wieżowcu Cosmopolitan przy ul. Twardej 2/4 są 252 mieszkania od 54 do 160 mkw. Deweloper podpisał wiążące umowy sprzedaży na jedną trzecią mieszkań. Oznacza to, że — razem z umowami rezerwacyjnymi — są już chętni na połowę apartamentów w budynku. Ceny wynoszą średnio 24 tys. zł za mkw., różnią się w zależności od piętra — im wyżej, tym drożej.

— Naszym celem była sprzedaż połowy mieszkań do końca maja 2014 r. Mamy więc powód do zadowolenia, ponieważ udało się zrealizować ten plan niemal pół roku wcześniej. Od września odwiedziło nas około 2 tys. klientów. W związku z tym zmieniamy pierwotne założenia i do czerwca przyszłego roku chcemy sprzedać dwie trzecie lokali — zapowiada Michał Borowski, prezes Tacit Development Polska JS. Z początkiem grudnia zakończyła się budowa Cosmopolitana, obecnie trwają prace wykończeniowe we wszystkich apartamentach. Wieżowiec przeszedł pozytywnie badania i próby m.in. bezpieczeństwa przeciwpożarowego prowadzone przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej i Państwowy Inspektorat Sanitarny. 12 grudnia inwestor otrzymał pozwolenie na użytkowanie od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla m.st. Warszawy. Do 30 czerwca 2014 r. wszystkie apartamenty (w pełni wykończone i wyposażone) zostaną oddane do użytku i przekazane właścicielom.

— W związku z bardzo dobrą sprzedażą od stycznia podniesiemy ceny średnio o 5 proc. Mieszkania wyżej położone zdrożeją mniej więcej o 10 proc., a na najniższych piętrach o około 1 proc. — zapowiada Michał Borowski.

Tacit, który dotychczas sam finansował inwestycję, rozpoczął współpracę z Alior Bankiem. Inwestor otrzymał 220 mln zł kredytów. Pieniądze posłużą do częściowego zrefinansowania kosztów i do wykończenia pozostałych apartamentów. Deweloper już planuje kolejną inwestycję — budynek na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Firma nie zdecydowała jeszcze, czy będzie to hotel, czy biurowiec z częścią konferencyjną. Decyzja zapadnie w styczniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane