Dużo korzyści z VPN

MK
opublikowano: 14-03-2012, 00:00

Komentarz

CHRISTOPHE KABUT

starszy konsultant w firmie doradczej Sofrecom Polska

Migracja sieci firmowej do IP VPN (Internet Protocol Virtual Private Network) jest rozsądną strategią biznesową, biorąc pod uwagę ciągłą ewolucję wymagań co do aplikacji biznesowych i dojrzałość technologii VPN w zakresie elastyczności, łatwości zarządzania i efektywności kosztowej. IP VPN to dla firm wiele korzyści strategicznych. W krótkim okresie uzyskują możliwość połączenia w bezpieczny i efektywny kosztowo sposób głównej siedziby z rozproszonymi geograficznie oddziałami, pracownikami pracującymi na odległość i partnerami biznesowymi. W średnim okresie technologia ta oferuje możliwość konwergencji między rozdzielnymi dotąd sieciami transmisji głosowej, wideo i danych. W dłuższym czasie skalowalność sieci IP VPN pozwala efektywniej obsługiwać rosnącą liczbę użytkowników i ważnych aplikacji.

Ponadto dzięki możliwości outsourcingu codziennego monitorowania, wsparcia i utrzymania sieci IP VPN do usługodawcy firmy mogą wykorzystywać wewnętrzne zasoby IT jedynie do wsparcia podstawowej działalności biznesowej. Kolejną zaletą jest przejście ze zmiennej do przewidywalnej struktury kosztów związanych z zarządzaniem i możliwość wyeliminowania kosztów związanych z inwestycjami w rozbudowę sieci. Dodatkowo usługodawcy zapewniają klientom dostępność, jakość usług (QoS) i bezpieczeństwo sieci IP VPN przez umowy Service Level Agreements (SLA) i przy wykorzystaniu centrów zarządzania siecią monitorujących infrastrukturę 24 godziny na dobę 365 dni w roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Dużo korzyści z VPN