Dwie strony… kryptowaluty

opublikowano: 30-12-2019, 22:00

To jedna z naszych szokujących prognoz, tzw. czarnych łabędzi (wydarzenie bardzo mało prawdopodobne, ale o potencjalnie wielkich konsekwencjach). Nie jest to tekst informacyjny.

Facebook, mimo sprzeciwu światowych regulatorów i straszaków ze strony gigantów płatniczych, próbujących powstrzymać spółkę, wprowadzi na rynek librę — autorską krytpowalutę służącą do rozliczeń z kontrahentami, ale również do przelewów peer to peer między użytkownikami. Mity o niebezpieczeństwie libry zostaną szybko obalone. Coin okaże się perfekcyjny, bo doszlifowany przez najlepszych specjalistów od technologii blockchain, których bigtechy zwerbują z różnych krajów. Niezawodna i bezpieczna libra bardzo szybko zyska ogromne grono miłośników i trafi na giełdy. Natychmiast zdeklasuje najstarszego i najwyżej wycenianego dotychczas bitcoina.

Na rynek krypto wróci hossa. Sklepy internetowe na całym świecie zaczną akceptować płatności librą. W ślady właściciela najpopularniejszej sieci społecznościowej na świecie pójdą kolejni gracze — Google, Netflix, Amazon. Banki centralne zaczną pracować nad narodowymi coinami. Polska odkopie projekt dPLN. Na modzie zaczną żerować oszuści, którzy zaoferują inwestycje powiązane z najpopularniejszymi kryptowalutami. Wejdą w nie miliony inwestorów.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu