Dywidendowy kontra zimowy

opublikowano: 05-09-2018, 22:00

Dwaj analitycy przyjrzeli się producentom gier. Pierwszy radzi czekać do zimy, drugi chwali dzielenie się zyskiem.

Michał Wojciechowski z Vestor DM obniżył do „neutralnie” rekomendację dla 11bit Studios, Konrad Księżopolski z Haitong Banku radzi natomiast kupno akcji Ten Square Games.

Wycena 11bit studios została mocno obniżona — z 511 do 386 zł — ze względu na zakładane przez analityka wyższe koszty operacyjne i niższe przychody ze sprzedaży „Frostpunka” o — odpowiednio — 10 i 9 proc.

— Zakładamy, iż gra sprzedaje się obecnie przeciętnie, a istotna poprawa jest prawdopodobna dopiero w czwartym kwartale 2018 r. (Steam winter sale). Uwzględniamy także prawdopodobne przesunięcie premiery wersji na konsole na pierwszy kwartał 2019 r. Obniżamy prognozę zysku nettow latach 2018-19 łącznie o 19 proc. Podtrzymujemy założenia co do sprzedaży 4 mln kopii „Projektu 8”, kolejnego tytułu studia, którego premiera jest według nas możliwa na początku 2021 r. — napisał w uzasadnieniu Michał Wojciechowski.

Raport wydano 3 września o godz. 8. Konrad Księżopolski z Haitong Banku w raporcie z 4 września (z godz. 8.38) rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Ten Square Games od zalecenia „kupuj” z ceną docelową 110,1 zł.

— TSG ma zerowe zadłużenie, solidny bilans i planuje wypłacać dywidendę (politykadywidendowa zakłada wskaźnik wypłaty na poziomie 75 proc.). Wśród produktów firmy znajdują się takie gry jak: „Let’s Hunt”, „Wild Hunt”, „Magic Heroes”, „Let’s Farm” i „Mushroom Hunt”. Spółka uważnie kontroluje koszty (budżet „Evergreen” to około 0,5-1,0 mln zł), co skutkuje niską kapitalizacją kosztów gier (około 6 proc. sprzedaży w 2017 r.). Pozwala to przeznaczyć do 75 proc. zysków na dywidendę, co jest dość niezwykłym zjawiskiem w branży gier w Polsce — podkreśla Konrad Księżopolski.

Raporty dostępne są na pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane