E-informacje o cenach transferowych

opublikowano: 27-02-2019, 22:00

Resort finansów rozpoczął konsultacje podatkowe dotyczące struktury logicznej informacji o cenach transferowych.

Obowiązujące od tego roku przepisy o podatkach dochodowych od osób fizycznych i prawnych (PIT i CIT) wymagają składania takich informacji przez podmioty powiązane. Są one sporządzane według wzoru dokumentu elektronicznego, opracowanego na podstawie rozporządzenia ministra finansów. Ministerstwo Finansów (MF) zakończyło prace nad projektem takiej struktury dostosowanej do CIT. Analogiczna, dla potrzeb PIT, powstanie po zakończeniu rozpoczętych konsultacji. Resort liczy na uzyskanie opinii dotyczących kompletności merytorycznej oraz spójności logicznej rozwiązania, z którym można zapoznać się na stronie internetowej ministerstwa. Zainteresowani mogą do 4 marca przesyłać w wersji elektronicznej swoje propozycje, opinie, wnioski i uwagi — razem z ich uzasadnieniem. MF przyjmuje je pod adresem: konsultacje.ct@mf.gov.pl.

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy