Echo Investment celuje w biura

  • Emil Górecki
opublikowano: 21-09-2012, 00:00

Najpierw fety i otwarcia, potem łopaty w dłoń. Deweloper rusza na budowę i zaczyna rozmowy o pieniądzach.

Echo Investment szykuje się do powakacyjnej rundy otwarć nowych inwestycji. Już za kilka tygodni ruszy Galeria Olimpia w Bełchatowie i Outlet Park w Szczecinie. Na koniec roku deweloper będzie świętować otwarcie pierwszego biurowca Aquarius Business Park we Wrocławiu, a niedługo potem — Galerii Veneda w Łomży.

— Zaczynamy rozmowy z bankami na temat finansowania kolejnych inwestycji, które przygotowujemy. Nie spodziewam się z tym problemów, banki nadal chcą dawać kredyty stabilnym deweloperom na dobre inwestycje,choć trzeba przyznać, że czas oczekiwania na zamknięcie umowy jest dłuższy i wynosi dziś 4-6 miesięcy — mówi Grzegorz Iwański, szef działu finansowania Echo Investment.

Projekty, które przygotowuje deweloper kontrolowany przez Michała Sołowowa, to biurowce w miastach regionalnych: Katowicach, Krakowie, Gdańsku i we Wrocławiu.

Spółka chce też jak najszybciej zacząć budować wieżowiec na działce po burzonym właśnie hotelu Mercure przy al. Jana Pawła II w Warszawie. Będzie miał 48 tys. mkw. i ponad 150 m wysokości. W planach jest także rozpoczęcie pierwszej zagranicznej inwestycji spółki — galerii Korona w rumuńskim Braszowie. Deweloper właśnie zakupił ostatni kawałek potrzebnego gruntu.

— Czy są pieniądze na realizację projektu w Rumunii? Z naszych rozmów wynika, że dla nas powinny być — mówi szef działu finansowania Echo.

Zaawansowane jest przygotowanie kompleksu biurowego w Kijowie. Jego budowa także może ruszyć wiosną. Z miliardowego programu obligacji Echo ma do wykorzystania niecałe 200 mln zł. Na razie jednak nie zamierza ich uruchamiać, bo jak twierdzi Grzegorz Iwański, obecnie nie ma potrzeby. Na 2013 r. przypada wykup papierów za 200 mln zł. Część z nich ma być zrolowana.

— Cały czas monitorujemy rynek ziemi. Myślę, że dopiero teraz pojawią się prawdziwe okazje, choć najlepsze lokalizacje nadal będą w cenie — mówi Grzegorz Iwański.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu