Echo wysondowało rynek obligacji

opublikowano: 23-10-2018, 22:00

Inwestorzy objęli całą pulę obligacji, oferowanych przez Echo. Trochę to trwało, a redukcja nie jest jednak wysoka.

Po sprawie GetBacku rynek obligacji korporacyjnych nie wygląda już tak samo. Echo, które odważyło się na plasowanie papierów dłużnych wśród inwestorów indywidualnych, znalazło chętnych na obligacje, ale nie było łatwo. Zapisy przyjmowano od 11 do 19 października i po raz pierwszy zdarzyło się, że trwały one do ostatniego dnia. Właśnie z tego dnia zapisy zostaną zredukowane — średnia stopa redukcji to 14,3 proc.

Wartość nominalna obligacji pięcioletnich serii I to 50 mln zł. Marża wynosi WIBOR6M powiększony o 340 pkt. baz.

Pierwszą transzę z nowego programu uruchomiono na przełomie kwietnia i maja tego roku, tuż po zatwierdzeniu prospektu emisyjnego przez KNF. Wówczas czteroletnie papiery o wartości nominalnej 50 mln zł uplasowano z marżą w wysokości 280 pkt. baz. (2,8 pkt. proc.) ponad stawkę WIBOR6M.

— Pieniądze pozyskane z emisji obligacji serii I zostaną wykorzystane na finansowanie rozwoju naszego biznesu. Obecnie mamy w budowie i przygotowaniu ponad 1,1 miliona mkw. biur, mieszkań i powierzchni handlowo-rozrywkowej — mówi Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echa.

Echo Investment emituje obligacje dla inwestorów indywidualnych od 2014 r. Do tej pory wyemitowało dla indywidualnych inwestorów papiery o łącznej wartości 550 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu