EETEK planuje debiut na GPW

DI
09-09-2010, 11:57

EETEK, działający w Europie Środkowo-Wschodniej dostawca rozwiązań i usług związanych z czystą energią, chce zadebiutować na GPW - podała spółka w komunikacie.

EETEK jest dostawcą rozwiązań i usług związanych z czystą energią. Firma działa w Europie Środkowowschodniej, a jej najważniejsze spółki zależne zlokalizowane są w Polsce i na Węgrzech. Sama spółka jest zarejestrowana na Cyprze. W 2009 r. wypracowała 56,2 mln euro przychodów oraz wynik EBITDA na poziomie 7,1 mln euro.

Celem strategicznym EETEK jest zdobycie wiodącej pozycji wśród niezależnych dostawców czystej energii w Europie Środkowowschodniej. Na program inwestycyjny firmy składa się 12 gotowych do wdrożenia projektów obejmujących farmy wiatrowe, elektrownie słoneczne i na biomasę. Łączna wartość inwestycji niezbędnych do zrealizowania tych projektów wynosi 171 mln euro.

Alfredo Goyanes, dyrektor generalny EETEK komentując giełdowe plany spółki stwierdził: „Silna pozycja Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz jej rola jako regionalnego centrum finansowego skłoniły nas do rozważenia Warszawy jako potencjalnego miejsca debiutu. Mamy nadzieję, że inwestorzy docenią naszą jasną strategię zakładającą rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej projektów związanych z czystą energią. Jeśli spełnione zostaną wszystkie wymogi formalne, a warunki rynkowe będą sprzyjające, chcielibyśmy przeprowadzić ofertę jeszcze przed końcem 2010 roku".

Głównym menedżerem oferty będzie Erste Bank, natomiast Erste Securities Polska będzie pełnił rolę krajowego menedżera. Equilor Investment będzie współmenedżerem.

Oferta na GPW jest zależna od spełnienia wymogów formalnych, a w szczególności od zatwierdzenia prospektu przez Węgierską KNF, notyfikacji do polskiej KNF, dokonania rejestracji akcji w KDPW i dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu na rynku podstawowym GPW. Akcje spółki zostaną zaoferowane inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym w Polsce oraz kwalifikowanym inwestorom  instytucjonalnym poza granicami kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EETEK planuje debiut na GPW