Eko - Budma już trwa

Marta Sieliwierstow
opublikowano: 20-01-2010, 10:33

Do 22 stycznia w Poznaniu odbywa się Budma 2010. Hasło imprezy to: Zrównoważone budownictwo — ekonomia, ekologia, człowiek.

Poświęcenie tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma tematyce zrównoważonego budownictwa to odpowiedź organizatorów na rosnące zainteresowanie zarówno wśród producentów materiałów budowlanych, jak i potencjalnych klientów zasadami ekologii, ekonomii i ergonomii budynku, zapewnieniem bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności oraz zminimalizowaniem skutków oddziaływania na środowisko naturalne. To także próba przygotowania się na zmiany proponowane przez Unię Europejską — od 2020 r. w całej UE będą mogły powstawać wyłącznie obiekty o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię. Na targach będzie można zobaczyć propozycje ponad 1,3 tys. czołowych producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych z 32 krajów. Wystawcy będą mieli do dyspozycji pawilony o łącznej powierzchni 60 tys. mkw. Szacuje się, że targi odwiedzi aż 60 tys. osób.

Jak co roku na targach prezentowanych będzie wiele nowości. Po raz pierwszy pokazane zostaną m.in. okna Picasso, których wewnętrzna framuga może być pomalowana na dowolny kolor. Z kolei podczas BudShow zaprezentowane zostaną trzy fazy powstawania modelowego domu zrównoważonego: budowa domu, montaż wyposażenia i efekt końcowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane