Elektrim milczy

DI
07-09-2006, 00:00

Niedawno Elektrim został ukarany przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd za nieprawidłowe wykonywanie obowiązków informacyjnych. We wtorek notowania spółki wzrosły o ponad 50 proc. po informacji o oddaniu przez spółkę kontroli personalnej nad Polską Telefonią Cyfrową. Inwestorzy spodziewają się, że za tą decyzją poszły także zamiany właścicielskie, choć wczoraj akcje już taniały. Piotr Nurowski, prezes Elektrimu, i Zygmunt Solorz-Żak, główny akcjonariusz spółki, milczą jak zaklęci. Inwestorzy są w błędzie? Nie ma informacji dla rynku? Niestety, to także informacja...

A może najwłaściwszym miejscem informacji jest strona www PTC? Tam struktura udziałowców została już zmieniona. Ile Elektrim otrzymał pieniędzy za 48 proc. udziałów PTC? Czy wystarczy na spłatę długów? To tylko część pytań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elektrim milczy