Elektrim większy o 97 proc.

KL
opublikowano: 10-07-2007, 00:00

Kurs konglomeratu znów poszedł w górę. Ktoś skupuje akcje — powtarzają inwestorzy. Trop jest bardzo czytelny.

Kurs konglomeratu znów poszedł w górę. Ktoś skupuje akcje — powtarzają inwestorzy. Trop jest bardzo czytelny.

Transakcje pakietowe z ubiegłego tygodnia znów podgrzały kurs Elektrimu. Akcje spółki wzrosły w poniedziałek o 13,04 proc. — do 16,99 zł. Wartość obrotu sięgnęła 112,6 mln zł.

W czwartek nabywcę znalazł pakiet akcji Ganta — 161,5 tys. papierów „poszło” po 105 zł za walor. W tym samym dniu ktoś kupił również pakiet akcji Elektrimu — 835 tys. walorów po 10 zł. W piątek w trakcie sesji również zanotowano kilka większych transakcji akcjami tej spółki. Właściciela zmieniły: pakiet 100 tys., dwa po 60 tys. akcji i kilka po 20-40 tys.

Internauci skojarzyli fakty i uznali, że Ganta sprzedawał Maciej Niebrzydowski, by dokupić akcji Elektrimu. Sam zainteresowany nie komentuje transakcji z zeszłego tygodnia. Na forum „Parkietu” pojawiły się także głosy, że Maciej Niebrzydowski zgodnie z zapowiedziami na łamach „Pulsu Biznesu” przekroczył już próg 5 proc. w akcjonariacie Elektrimu, jednak jego udziały są rozproszone.

Przypomnijmy, że 22 czerwca inwestor w rozmowie z „PB” ujawnił się jako akcjonariusz Elektrimu. Zapowiedział, że zamierza mieć ponad 5 proc. udziałów konglomeratu. Stwierdził również, że wierzy w spółkę i pod koniec roku w najgorszym wypadku akcje Elektrimu powinny kosztować 45 zł. Jeśli zrealizują się bardziej optymistyczne warianty przyszłości spółki — ich cena może być nawet trzycyfrowa.

Po naszym tekście pojawiło się jeszcze kilka pozytywnych informacji ze spółki. Pojawiła się szansa na porozumienie ze skarbem państwa w sprawie akcji PAK (o czym również napisaliśmy jako pierwsi). Obligatariusze Elektrimu poinformowali też, że powiernik odblokował pieniądze od spółki, przeznaczone na spłatę obligacji. Coraz bliżej jest więc rozwiązania tego konfliktu.

Od zamknięcia sesji w czwartek 21 czerwca (8,60 zł) — na dzień przed publikacją w „PB” — do dzisiejszego zamknięcia (16,99 zł) kurs wzrósł już o 97,56 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy