Elon Musk gotów pomóc w ratowaniu dzieci z jaskini

opublikowano: 05-07-2018, 11:54

Szef Tesli, Elon Musk, potwierdził, że jest gotów pomóc ekipie, która walczy o uratowanie grupy 12 chłopców i ich opiekuna uwięzionych w jaskini w Tajlandii, donosi Business Insider UK.

23 czerwca 12 chłopców w wieku 11-16 lat i ich dorosły opiekun weszło do jaskini Tham Luang Nang Non w Tajlandii. Ulewne deszcze zalały korytarze i zostali odcięci od świata. Trwa akcja ratunkowa, ale warunki są bardzo trudne i pojawiły się głosy, że uwięzienie może potrwać nawet kilka miesięcy.

Musk został zapytany na Twitterze, czy mógłby pomóc w akcji ratunkowej.

- Podejrzewam, że rząd Tajlandii ma to pod kontrolą, ale byłbym szczęśliwy gdybym mógł pomóc jeśli byłby jakiś sposób – odpowiedział.

Business Insider UK zwraca uwagę na znaczny wzrost komunikacji Muska na Twitterze w ostatnim czasie. W kwietniu i maju 80 proc. jego wpisów było odpowiedziami na pytania innych użytkowników serwisu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Business Insider UK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu