Elon Musk sprzedał akcje Tesli za 6,9 mld USD

opublikowano: 10-08-2022, 06:16
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Elon Musk, prezes i twórca Tesli, sprzedał największy jak dotychczas pakiet akcji spółki, donosi Bloomberg.

5 sierpnia Musk sprzedał 7,92 mln akcji Tesli. Ujawnił, że zrobił to, aby mieć gotówkę w przypadku gdyby został zmuszony do realizacji przejęcia Twittera. Podkreślił, że ma nadzieję iż do tego nie dojdzie.

- Ważne jest, aby uniknąć konieczności nagłej sprzedaży akcji Tesli – wyjaśnił.

Musk twierdząco odpowiedział na pytanie obserwatorów jego konta na Twitterze, czy zakończył już sprzedaż akcji Tesli i będzie je kupował jeśli transakcja przejęcia Twittera nie dojdzie do skutku.

W kwietniu Musk ogłosił, że zamierza przejąć Twittera za 44 mld USD. Transakcja nie doszła jak dotąd do skutku, bo miliarder ma wątpliwości, czy właściciel serwisu społecznościowego rzetelnie przedstawia dane o realnej liczbie jego użytkowników. Niedawno ogłosił, że zrealizuje przejęcie jeśli Twitter ujawni metodę próbkowania 100 kont i potwierdzenia ich autentyczności.

- Widzę 75 proc. szansy, że kupi Twittera. Jestem w szoku – powiedział Bloombergowi Gene Munster, partner w funduszu venture capital Loup Ventures. – To będzie szkodliwe dla Tesli w krótkim terminie. W długim liczą się tylko dostawy aut i marża – dodał.

Bloomberg przypomina, że Musk przez ostatnie 10 miesięcy sprzedał akcje Tesli za ok. 32 mld USD. Wartość spółki spada o ok. 20 proc. w tym roku, jednak od dołka w maju jej kurs wzrósł o ok. 35 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane