Elon Musk szefem start-upu

opublikowano: 21-04-2017, 06:48
aktualizacja: 21-04-2017, 06:49

Elon Musk został prezesem już trzeciej spółki. Szef Tesli i SpaceX będzie kierował start-upem Neuralink, który postawił sobie za cel połączenie ludzkiego mózgu z komputerem.

Musk potwierdził niedawne doniesienia Wall Street Journal o tym, że będzie szefem Neuralink. Start-up z Kalifornii chce wszczepić mikroskopijne elektrody w mózg. Początkowo mają służyć do leczenia chorób, ale w dalszej perspektywie celem jest wykorzystanie rozwiązań do komunikacji niewerbalnej. Musk mówił niedawno, że Neuralink zamierza opracować interfejs mózgu, który skutecznie zastąpi ludzki język „jakim go znamy”. Szef start-upu uważa, że opracowanie technologii zajmie od 8 do 10 lat. Podkreślił, że w dużym stopniu będzie zależeć to od czasu jej zatwierdzenia przez regulatora. Musk zapowiedział, że pieniądze na Neuralink wyłoży z własnej kieszeni.

Elon Musk
Bloomberg

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane