Emerytowany oficer artylerii dostał pracę „pustelnika”

aktualizacja: 19-04-2017, 17:54

Było 50 chętnych do objęcia posady „pustelnika”. Zdobył ją ostatecznie 58-letni Belg.

W połowie stycznia pisaliśmy, że austriackie Saalfelden poszukuje osoby, która podejmie pracę w pustelni nieopodal miasta. Choć warunki były mało zachęcające: brak bieżącej wody, elektryczności i, przede wszystkim, wynagrodzenia, zgłosiło się 50 chętnych. Ostatecznie zdecydowano, że „pustelnikiem” będzie Stan Vanuytrecht. 58-letni Belg jest byłym oficerem artylerii, rozwodnikiem i katolickim diakonem.  

Zobacz więcej

youtube.com

- Myślałem, że nie mam szans. Kiedy przeczytałem o pustelni w Saalfelden wiedziałem, że to coś dla mnie – powiedział.
 
Erich Rohrmoser, burmistrz Saalfelden powiedział, że  Vanuytrecht został wybrany ze względu na jego osobowość, emanowanie spokojem i pewnością siebie.

Gospodarz 350-letniej pustelni nie będzie raczej samotny, bo jest ona jedną z atrakcji turystycznych w okolicy. Vanuytrecht jest jednak przekonany, że poradzi sobie z odwiedzającymi go turystami, bo ma doświadczenie z pracy z bezdomnymi, alkoholikami, narkomanami i więźniami.

- Ważne jest, aby po prostu słuchać nic nie mówiąc i nie osądzać – powiedział.

Belg będzie mieszkał w pustelni od końca kwietnia do listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.at

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Emerytowany oficer artylerii dostał pracę „pustelnika”