Enterprise Park urósł

opublikowano: 30-10-2017, 22:00
aktualizacja: 30-10-2017, 23:11

25 października oddano do użytku piąty budynek w kompleksie Enterprise Park w Krakowie.

Stolica Małopolski ma w ofercie coraz więcej biur. Kompleks Enterprise Park powiększył się o 15,5 tys. mkw. Najemcom oddano do użytku budynek E ukończony w czwartym etapie inwestycji. 99 proc. powierzchni komercyjnych znalazło już użytkowników, a do zagospodarowania pozostał tylko jeden moduł biurowy o powierzchni 205,02 mkw. na parterze. Jednym z najemców nowego budynku jest restauracja Warsztat Kulinarny, która na 420 mkw. zaaranżuje industrialny lokal z kuchnią typu live cooking.

Pierwszy etap projektu (budynki A i B o łącznej powierzchni 15 tys. mkw.) został oddany do użytku w 2012 r. i przez pięć lat urósł do ponad 50 tys. mkw. powierzchni biurowej (docelowo 60 tys. do końca 2017 r.). Pracownicy i goście parku będą mieli do dyspozycji 1370 miejsc parkingowych, stacje i wypożyczalnię rowerową. Wszystkie budynki spełniają standardy ekologiczne i są poddawane certyfikacji środowiskowej w systemie BREEAM.

Kompleks sześciu trzypiętrowych biurowców klasy A otoczony jest naturalną zielenią, co ma sprzyjać pracy. Enterprise Park może się również pochwalić bardzo dobrym adresem. Bliskość lotniska, dużych osiedli mieszkaniowych oraz drogowych, tramwajowych i kolejowych szlaków komunikacyjnych przyciągnęła na krakowskie Podgórze firmy Cisco, Delphi i Aon. Ostatnia wynajęła prawie 12 tys. mkw. na 10 lat, a umowa daje możliwość powiększenia tej powierzchni.

— Enterprise Park doceniają nie tylko firmy najdynamiczniej rozwijające się w swoich sektorach, ale również ich klienci odwiedzający kompleks. Wysoki standard przestrzeni biurowej i usługowej, zaawansowane rozwiązania techniczne oraz liczne udogodnienia dla użytkowników sprawiają, że przy oddawaniu do użytku kolejnego budynku możemy się pochwalić niemal pełną komercjalizacją — twierdzi Marta Wybrańska, dyrektor ds. wynajmu w Avestus Real Estate. W fazie IV (budynek E i F) z ponad 16 tys. mkw. biur dostępnych jest już niecałe 2,5 mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu