ERP nie tylko dla dużych firm

opublikowano: 06-03-2018, 22:00

Planowanie zasobów firmy pomaga zautomatyzować jej pracę, przyspieszyć działania i zabezpieczyć cenne dane.

Zarządzanie firmą, czyli koordynacja wszystkich procesów w nich zachodzących, nie jest zadaniem łatwym. Obecnie jednym z podstawowych narzędzi je wspomagających są systemy ERP (ang. enterprise resource planning — planowanie zasobów przedsiębiorstwa). Warto podkreślić, że te rozwiązania, zarezerwowane dotychczas dla korporacji i dużych firm, stały się niezbędnym narzędziem także dla średniej wielkości przedsiębiorstw. Wynika to stąd, że na rynku pojawiają się coraz bardziej złożone procesy zarządzania biznesem.

— Systemy ERP pozwalają na koordynację pracy wszystkich działów firmie, generują niezbędne dokumenty, tworzą bazy danych, na podstawie których można dokładnie przeanalizować sytuację przedsiębiorstwa — łącząc wszystkie działania w jeden organizm, jakim jest firma — przekonuje Karol Dworzecki, przedstawiciel firmy Tres.

ERP całościowo zarządza firmą, tzn. pracuje na wszystkich wspólnych danych firmy, dzięki czemu zarządzający mają stały wgląd do bieżących danych dowolnego działu czy procesu. Wśród innych plusów ERP wymienić należy również automatyzację i ujednolicenie.

System planowania zasobów przedsiębiorstwa, jak podkreślają eksperci, przynosi praktyczne korzyści od początku pracy z oprogramowaniem. W ciągu pierwszych dwunastu miesięcy działania firmy mogą odnotować nawet 60 proc. planowanych i spodziewanych dzięki niemu korzyści — wynika z danych Panorama Consulting Solutions.

Ważnym benefitem wyliczanym przez przedstawicieli firm pracujących z ERP jest także dostęp do aktualnych informacji i poprawa procesów produkcyjnych. Plusem jest też efektywniejsza obsługa klientów, w tym przede wszystkim szybsza reakcja na ich potrzeby, wzrost dystrybucji i sprzedaży. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu