Erste poleca akcje Newagu

opublikowano: 26-07-2019, 10:53

Michał Pilch, analityk Erste Securities, wydał rekomendację "akumuluj" dla akcji Newagu. Cena docelowa to 20,1 zł.

"Perspektywa wzrostu przychodów wygląda obiecująco patrząc na mnogość kontraktów na elektryczne zespoły trakcyjne (ezt) i lokomotywy. Oczekujemy pojawienia się przetargów na 5,4 mld zł na pierwsze z nich i 2,66 mld zł na drugie do roku 2024. Z drugiej strony przychody będą ograniczane przez moce produkcyjne spółki, które szacujemy na około 1,2 mld zł. Wysoka zmienność wyników prognozowanych na lata 2019-2023 jest pochodną przeszłych przychodów oraz zysków spółki. Pomimo to nie oczekujemy powtórki z historii w postaci znacznego spadku skali operacji, jaka miała miejsce w roku 2016. Dzięki wprowadzeniu zasady n+3 fundusze UE powinny wspierać przychody przynajmniej do 2023 roku" - napisano w uzasadnieniu raportu, który w całości dostępny jest na stronie brokera.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu