Euro odbiło w górę i pomogło złotemu

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 08-10-2008, 00:00

Podczas europejskiej sesji euro odreagowywało straty z początku tygodnia. Kurs EUR/USD wzrósł po południu do 1,37, bo mówi się, że Fed zdecyduje się na obniżkę stóp procentowych, by zapewnić stabilizację sektora finansowego. Spekulacje o cięciu stóp były pretekstem do korekty, choć więcej korzyści rynkom przyniosłyby inne działania poprawiające płynność.

Wraz ze zwyżką EUR/USD widoczny był korekcyjny wzrost złotego względem głównych walut. Cena euro spadła z 3,47 do 3,41-42 zł. Pod koniec sesji dolar kosztował mniej niż 2,50 zł. Złotego wsparł Jacek Rostowski. Zdaniem ministra finansów, zawirowania na rynkach nie opóźnią przyjęcia wspólnej waluty. To dobra informacja, jednak w obliczu kryzysu na świecie nie powinna mieć znaczącego wpływu na złotego. Inwestorzy nadal skupiają swoją uwagę na problemach gospodarki europejskiej.

Mikołaj Kusiakowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu