Euro odzyska siły, ale tylko na chwilę

Mariusz Potaczała
opublikowano: 29-03-2010, 00:00

W ostatnich dniach w notowaniach dolara względem złotego presję wzrostową tworzył dynamiczny spadek kursu EUR/USD. Euro traciło w stosunku do dolara z powodu obaw o losy Grecji. Pod koniec tygodnia przedstawiciele strefy euro porozumieli się w sprawie pomocy dla tego kraju, co chwilowo może poprawić sentyment. Problemy fiskalne mniej rozwiniętych państw strefy euro jednak nie znikną, więc po odreagowaniu powinniśmy znów obserwować spadek kursu EUR/USD.

Wartość euro w stosunku do złotego była ostatnio stabilna. Negatywny wpływ słabszej sprzedaży detalicznej oraz ostrzeżenia Międzynarodowego Funduszu Walutowego odnośnie do sytuacji krajowego sektora finansów publicznych neutralizowały dobre nastroje na giełdach. W najbliższym czasie to sytuacja na parkietach może okazać się kluczowa dla pary EUR/PLN.

Mariusz Potaczała

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy