Euro powinno dalej rosnąć kosztem dolara

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 15-12-2008, 00:00

Najbliższe dni powinny przynieść wzrost EUR/USD. Na taki scenariusz wskazuje zeszłotygodniowe wybicie kursu górą z ponadmiesięcznej konsolidacji, którą na wykresie dziennym można zamknąć przedziałem 1,2452-1,3057 dolara, natomiast na wykresie godzinowym 1,2407-1,3066 dolara.

To wybicie, z uwagi na swą dynamikę oraz długość trwania konsolidacji, może jeszcze w tym roku podnieść kurs wspólnej waluty w okolice 1,3650 dolara. I to wcale nie musi być kres wzrostów. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że wspomniana konsolidacja, która zakończyła trend spadkowy, miała miejsce na poziomie istotnych wsparć technicznych, jakie tworzyły dołki z czerwca, lipca i października 2006 roku.

W najbliższych dniach rynek będzie szukał fundamentalnych impulsów do wzrostów wśród licznej grupy danych i wydarzeń makroekonomicznych. Tym najważniejszym będzie posiedzenie FOMC i decyzja w sprawie stóp procentowych. Oczekuje się cięcia o 50 punktów bazowych.

Rynek będzie szukał fundamentalnych impulsów do wzrostów wśród wydarzeń makroekonomicznych.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Euro powinno dalej rosnąć kosztem dolara