Czytasz dzięki

Eurojackpot dostępny w Polsce

opublikowano: 10-09-2017, 22:00

9 września Polacy po raz pierwszy mogli kupić los europejskiej loterii i zagrać o 127 mln zł.

W sobotę Totalizator Sportowy rozpoczął sprzedaż gry Eurojackpot. Losowania odbywają się w piątki w Helsinkach między godz. 20. a 21. Na pierwsze wyniki gracze będą więc musieli poczekać kilka dni. Mają zatem sporo czasu, żeby zapoznać się z zasadami nowej loterii i kupić losy.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Każdy, kto będzie chciał spróbować szczęścia, musi wytypować 5 z 50 liczb i 2 z 10. Metody są dwie — obstawianie własnych liczb lub ich wybór na chybił trafił. Każdy zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie i kosztuje 12,5 zł. Polska jest 18. krajem w Europie, w którym można zagrać w Eurojackpot.

— Od lat otrzymywaliśmy sygnały od naszych graczy, którzy podróżując po Europie mieli okazję zagrać o ogromne kwoty w europejskiej grze liczbowej i chcieliby, żeby w końcu taki produkt trafił do Polski. Po tegorocznej nowelizacji ustawy o grach hazardowych szybko wzięliśmy się do pracy, by móc w końcu sprostać tym oczekiwaniom — mówi Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego.

Zainteresowanie nie dziwi. Dzięki obecności na kilkunastu europejskich rynkach wygrane są znacznie większe niż w poszczególnych krajach. Dotychczasowy rekord to 90 mln EUR (382,5 mln zł), a gwarantowana wygrana to 10 mln EUR. O planach TS dotyczących dołączenia do Eurojackpot „PB” informował w kwietniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Polecane