Europa najbardziej martwi inwestorów

Przemysław Kwiecień
opublikowano: 14-03-2011, 00:00

Najbliższe tygodnie mogą nie być najlepsze dla złotego i naszej giełdy. Rośnie awersja do ryzyka. Do niepewności politycznej w Afryce doszły problemy w Chinach. Rynki przypomniały sobie o kryzysie w strefie euro. Trudno jest na razie ocenić rynkowe znaczenie takich wydarzeń jak trzęsienie ziemi w Japonii. Jest to jednak kolejny czynnik pogarszający nastroje. Wzmacniający się jen sygnalizuje ucieczkę kapitału z rynków wcho-dzących.

Inwestorzy znów koncentrują się na kryzysie w strefie euro. Tuż przed szczytem szefów krajów strefy euro i aukcjami hiszpańskich obligacji agencja Moody’s obniżyła rating Hiszpanii, przypominając rynkowi, że problem jest aktualny. Sądzę, że złoty nadal może tracić, podobnie jak giełda. Przecena na rynku akcji może zatrzymać się, gdy WIG20 znajdzie się przy 2500-2600 pkt.

Przemysław Kwiecień

X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Kwiecień

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europa najbardziej martwi inwestorów