Na europejskich giełdach przez większą część sesji przeważał popyt. Była to zasługa mocnych wzrostów w USA. W środę Dow Jones zyskał 250 pkt., odrabiając znaczną część strat z poprzedniej sesji. Zachętą dla inwestorów była wiadomość o większym niż szacowano miesiąc temu, czteroprocentowym wzroście PKB w II kw. Nastroje pogorszyły spadki na otwarciu czwartkowych notowań w USA.
Dużym popytem cieszyły się akcje spółek, które przedstawiły dobre wyniki. Kurs Credit Agricole poszedł mocno w górę po tym, jak kwartalny zysk banku okazał się wyższy niż prognozowano. Lepsze od oczekiwanych wyniki wywołały także popyt na walory InBev, jednego z największych producentów piwa.
Sesje w USA zaczęły się spadkami głównych indeksów. Część inwestorów zdecydowała się zrealizować zysk po środowych wzrostach. Taniały akcje banków inwestycyjnych Goldman Sachs, Morgan Stanley, Merrill Lynch i Bear Stearns. Lehman Brothers obniżył prognozę ich zysku.