EURUSD silnie zniżkuje

Anna Wrzesińska DM IDMSA
09-09-2011, 11:45

Na rynki powróciły pesymistyczne nastroje.  W dużej mierze przyczyniło się do tego wystąpienie Tricheta, który obniżył prognozy dla wzrostu gospodarczego na ten i przyszły  rok oraz dodał, iż spodziewa się spadku inflacji poniżej 2,0% w przyszłym roku.

Tym samym nadzieje na ewentualne kolejne zacieśnianie polityki monetarnej zastały całkowicie rozwiane, a wydaje się, że raczej ECB szykuje sobie grunt pod obniżkę stóp procentowych w przyszłości. Nastrojów rynkowych nie poprawił również Bernanke z Obamą. W przemówieniu szefa Fed brakowało konkretów, natomiast pomimo propozycji uchwalenia wartego 447mld dolarów planu zmniejszenia bezrobocia istnieją obawy o jego skuteczne wdrożenie.

Niepewność utrzymująca się na rynkach sprzyja dalszej aprecjacji dolara oraz wyprzedaży walut rynków wschodzących. Para EURUSD silnie zniżkuje od początku tego tygodnia, a przełamanie minimum z 12 lipca bieżącego roku jest technicznym  sygnałem potwierdzającym trend spadkowy. Obawy związane z kondycją państw strefy euro, a także oczekiwania na obniżanie kosztu pieniądza przez ECB powinny ciążyć euro w najbliższym czasie.

Dzisiaj w kalendarzu makroekonomicznym dominują dane z Kanady. Poznamy stopę bezrobocia i zmianę. Analitycy spodziewają się wyższego odczytu tego wskaźnika, co może zaważyć na notowaniach  waluty kanadyjskiej.  Połączenie słabszych danych z rynku pracy z ewentualnym słabszym odczytem danych rynku nieruchomości może przyczynić się do osłabienia  CADa. W centrum uwagi pozostaje również szczyt państw grupy G-7 w Marsylii.

EURPLN
Wzrosty na eurozłotym mają od wczoraj dość dynamiczny charakter. EURPLN bez większych problemów poradził sobie z przełamaniem maksimum lokalnego z września tego roku. Przełamanie oporu w postaci  projekcji 161,8% całości fali spadkowej z okolic 4,2428 w rejon 4,1211 sprzyja kontynuacji wzrostów w rejon 4,3645.

EURUSD
Eurodolar przełamał linię trendu i kontynuuje spadki. Od początku tego miesiąca euro znajduje się pod silną presja sprzedających, a sytuacja fundamentalna dodatkowo będzie działała niekorzystnie na europejską walutę. Obecnie z technicznego punktu widzenia możliwe jest kontynuacja spadków w rejon 1,3774, gdzie wsparcie wyznacza 38,2% zniesienia Fibo całości fali wzrostowej kształtującej się od początku czerwca 2010r. Najbliższy opór wyznaczają okolice 1,3910.

GBPUSD
GBPUSD pozostaje w trendzie spadkowym. Para wyhamowała nieco spadki tuż powyżej istotnego geometrycznego wsparcia na poziomie 1,5889. Chwilowe wyskoki w górę na tej parze są szybko niwelowane, co świadczy o silne trendu. Najbliższy opór wyznacza 100-okresowa średnia na wykresie godzinowym w rejonie 1,6010, natomiast bliskie wsparcie to poziom 1,5890.

USDCAD
CAD w dniu dzisiejszym pozostaje pod lekką presją sprzedających w oczekiwaniu na dane makro z Kanady. Para USDCAD oscyluje nieco poniżej oporu na poziomie 0,9960 w postaci zniesienia 38,2% całości fali spadkowej z okolic 1,0861. Przełamanie tych okolic w przypadku publikacji słabszych danych otworzyło drogę do dalszych wzrostów a rejon 1,0130. Najbliższym wsparciem pozostają okolice 0,9780.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Wrzesińska DM IDMSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / EURUSD silnie zniżkuje