Ewolucja zamiast rewolucji

AZA
opublikowano: 02-02-2011, 10:59

Galeria handlowa w Wilanowie, kompleks na Wyspie Spichrzów i mieszkania w stolicy. To priorytety nowego prezesa firmy Polnord.

W styczniu zmieniły się władze spółki. Na stanowisku prezesa Wojciecha Ciurzyńskiego zastąpił Bartosz Puzdrowski, dotychczasowy szef spółki Avestus Real Estate. Nowy prezes chce sprzedawać ponad sto lokali miesięcznie.

— Podstawą naszej działalności jest rynek mieszkaniowy, ale nie ograniczamy się tylko do niego. Chcemy rozpocząć wspólnie z firmą GTC budowę galerii handlowej w Wilanowie. Wspólnie z władzami Gdańska zrealizujemy też w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego kompleks mieszkalno- usługowy na Wyspie Spichrzów — mówi Bartosz Puzdrowski.

Nowy prezes zapowiada również zakup gruntów pod nowe inwestycje i kontynuowanie działań firmy w Rosji. Polnord wybudował tam mieszkania m.in. w Nowosybirsku i pod Moskwą.

W kraju spółka chce skupić się na stołecznym rynku. W tym celu planuje również zwiększenie banku ziemi w innych dzielnicach niż Wilanów. Polnord ma w ofercie około 1,7 tys. mieszkań. Zakłada, że 1,4 tys. sprzeda jeszcze w tym roku.

— Chcemy sprzedawać ponad sto lokali miesięcznie — zapowiada nowy prezes.

Priorytetem dla firmy będzie również rozpoczęcie budowy centrum handlowego w Wilanowie wspólnie z Globe Trade Centre. W marcu ubiegłego roku obie firmy podpisały list intencyjny w tej sprawie i uzgodniły wstępne warunki. Obiekt będzie miał blisko 60 tys. mkw. powierzchni najmu. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest wstępnie na 170 mln EUR. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami inwestycja ma być zakończona w 2013 r.

Kolejnym priorytetem dewelopera jest budowa kompleksu na Wyspie Spichrzów. Polnord i władze Gdańska wybudują w formule PPP blisko 50 tys. mkw. mieszkań, biur i lokali usługowych. Poza mieszkaniami i biurami na 9 tys. mkw. powstanie również muzeum bursztynu.

W ubiegłym roku Polnord sprzedał 778 mieszkań. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 96,35 mln zł, wobec 103 mln zł rok wcześniej.

Polnord zdominował rynek mieszkaniowy w warszawskim Wilanowie. Teraz wspólnie z GTC planuje wybudować tam galerię handlową.
Polnord zdominował rynek mieszkaniowy w warszawskim Wilanowie. Teraz wspólnie z GTC planuje wybudować tam galerię handlową.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane