Famur wychodzi z korekty (ANALIZA TECHNICZNA)

Po rezygnacji z połączenia z Kopeksem notowania Famuru znalazły się najwyżej od pięciu miesięcy. To może być dopiero początek zwyżek, wynika z analizy technicznej.

Zobacz więcej

Długoterminowy kanał zwyżkujący, widoczny na wykresie Famuru. Źródło: Bloomberg.

We wtorek po południu notowania Famuru sięgnęły 5,00 zł (+3,1 proc.). Jeśli kupujący dowiozą zyski do końca sesji, będzie to pierwsze od lutego zamknięcie na tym psychologicznym poziomie. Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli rezygnację spółki z opcji zakupu 9,99 proc. akcji Kopeksu.Dodatkowo wczorajsze walne zdecydowało o wypłacie 404 mln zł dywidendy (na jedną akcję przypadnie 0,84 zł).  Analiza techniczna wskazuje, że może to być początek powrotu dobrej passy akcji producenta sprzętu górniczego.

Od pięciu lat kurs spółki opisuje kanał zwyżkujący. Po tym jak notowania odbiły się od jego dolnego ograniczenia, scenariuszem bazowym jest zakończenie korekty. Ograniczenie formacji znajduje się na poziomie 4,18 zł, co oznacza ryzyko strat w razie powrotu kursu do wsparcia. Ponoszone ryzyko inwestorom wynagrodzić powinien jednak wzrostowy potencjał. Kurs powinien zmierzać do górnego ograniczenia kanału, znajdującego się obecnie na wysokości 6,74 zł. To oznaczałoby jeszcze 35-procentowy potencjał zwyżek.

Długoterminowy kanał zwyżkujący, widoczny na wykresie Famuru. Źródło: Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Famur wychodzi z korekty (ANALIZA TECHNICZNA)