Farby KABE Polska: jesteśmy gotowi na wyzwania

Partnerem publikacji jest Kabe Polska Sp. z o.o.
opublikowano: 11-02-2022, 13:00
aktualizacja: 16-02-2022, 11:23

Marek Noculak, prezes zarządu Farby KABE Polska Sp. z o.o.

Rok 2021 nie był łatwy dla firm z naszej branży. Rosnące ceny surowców i ich ograniczona dostępność, a także nieprzewidywalność skutków pandemii wpływały niekorzystnie na sytuację na rynku producentów farb i tynków. Na szczęście dzięki dobrym relacjom z dostawcami oraz wspaniałej, bardzo zaangażowanej załodze naszej firmy – udało się nam przebrnąć przez ubiegłoroczne kryzysy bez uszczerbku dla naszych klientów. Odnieśliśmy znaczące sukcesy, wyraźnie zwiększając przychody i uzyskując zaplanowane na ten rok wyniki. Bardzo mnie cieszą wzrosty w obszarze chemii budowlanej oraz dynamiczny rozwój produkcji i sprzedaży farb proszkowych. Rok 2021 był też w pewnym sensie przełomowy, ponieważ rozpoczęła swoją działalność KABE Swiss Group zrzeszająca wszystkie przedsiębiorstwa z rodziny KABE. W styczniu dołączyła do niej firma Geholit & Wiemer – uznany producent powłok antykorozyjnych. W ramach KABE Swiss Group odbywały się spotkania, które pozwoliły na wzajemną wymianę doświadczeń, współpracę biznesową i skoordynowanie wielu wspólnych działań. Grupa KABE pozostaje bardzo silną firmą rodzinną, dla której z ogromną przyjemnością, a także zaangażowaniem na wszystkich szczeblach pracuje około tysiąca osób.

MAREK NOCULAK ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach z tytułem magistra ekonomii. Karierę rozpoczął w branży spedycji międzynarodowej, zajmował się też eksportem wyrobów z drewna. Od 1997 r. kontynuował ścieżkę zawodową w branży chemicznej, zajmując kierownicze stanowiska aż do poziomu zarządu. W jednej z firm był dodatkowo odpowiedzialny za rynek produktów i urządzeń medycznych, m.in. przecierając szlaki dla innowacyjnych terapii ratujących życie oraz zdrowie. Od 2012 r. pełni funkcję prezesa zarządu Farby KABE Polska Sp. z o.o.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane