„Fed nie podwyższy stóp w tym roku”

Inwestorzy oczekują sygnału Fed o gotowości do rozpoczęcia podwyżek stóp procentowych. Marc Faber, znany komentator rynkowy uważa, że nie nastąpi to w tym roku.

Zobacz więcej

Marc Faber Bloomberg

- Moim zdaniem, Fed nie podwyższy stóp w tym roku – powiedział Faber w CNBC argumentując, że nie pozwoli na to mocny dolar i ostatnie, rozczarowujące dane makro. - Gospodarka po prostu wciąż nie wystartowała, więc nie widzę, dlaczego stopy miałyby wzrosnąć – dodał.

Rynek czeka na komunikat po kończącym się w środę posiedzeniu FOMC. Będzie starał się wyczytać z niego gotowość banku centralnego USA do rozpoczęcia podwyżek stóp w połowie tego roku.

Faber uważa, że stopy procentowe nie będą miały większego znaczenia w USA dopóki główna nie sięgnie 3 proc. Obecnie jest niemal zerowa. Faber powtórzył, że polityka zerowych stóp, realizowana przez banki centralne na świecie spowodowała anomalie na rynkach finansowych i doprowadziła do nieprawidłowej alokacji kapitału. Jego zdaniem, akcje europejskich spółek dadzą w tym roku więcej zarobić niż akcje spółek amerykańskich. Więcej zarobić będzie można także na akcjach chińskich spółek, twierdzi Faber. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „Fed nie podwyższy stóp w tym roku”