„Fed odstawi rynki od piersi”

Notowania na nowojorskim parkiecie zamarły w bezruchu na zaledwie kilka godzin przed kluczowym posiedzeniem amerykańskiego banku centralnego.

Środowe notowania na giełdzie nowojorskiej przebiegają pod znakiem lekkiej korekty, a inwestorzy skupiają uwagę na komunikacie, jaki o 20.30 czasu polskiego wygłosi Ben Bernanke po posiedzeniu amerykańskich władz monetarnych. Po ponad godzinie handlu S&P500, Dow Jones i Nasdaq solidarnie tracą po niespełna 0,1 proc.

- Fed wykorzysta trwające posiedzenie, aby odstawić rynki od piersi, co oznacza, że fundamenty będą znów musiały uzasadniać ceny. Jeżeli Fed zapowie zmniejszenie wsparcia przed wrześniem, może to oznaczać spadki, lub przynajmniej wzrost zmienności – powiedział Manish Singh z londyńskiego towarzystwa Crossbridge Capital.

Jak jednak zaznacza, korekta nie powinna przerodzić się w tendencję spadkową, ponieważ poprawiające się fundamenty skłonią inwestorów do dalszych zakupów akcji. 2 proc. zyskuje producent samochodów o napędzie elektrycznym Tesla Motors. Kupujących nie zniechęciła informacja, że jeden z modeli samochodów może mieć wadę fabryczną. O ponad 3 proc. zniżkują jednak notowania Sprint. Dish Network, który próbował przejąć telekomunikacyjnego potentata, nie poprawi swojej oferty. To oznacza, że zwycięzcą rywalizacji o kontrolę nad spółką najprawdopodobniej będzie japoński SoftBank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane