Fed odwrócił bieg sesji na Wall Street

22-08-2012, 22:26

Informacja o gotowości Rezerwy Federalnej na kolejną rundę stymulacji gospodarki zmieniła bieg środowej sesji na Wall Street.

Wcześniejsze spadki indeksów zostały wymazane i ostatecznie większość indeksów zakończyła sesje na plusie.

We wtorek S&P500 doszedł do czteroletniego maksimum, ale kończył dzień spadkiem wartości, w środę przez większość sesji wszystko wskazywało na to, że i ten dzień zakończy pod kreską, jednak wsparcie Fed sprawiło, że ostatecznie zamknął się na minimalnym plusie 0,02 proc.  Dow Jones Industrial Average stracił ponad 0,2 proc., Nasdaq zyskał 0,2 proc.

W środę potaniały m.in. akcje komputerowego giganta Dell, który rozczarował obniżając roczną prognozę zysku w związku ze spadkiem sprzedaży komputerów osobistych. Potaniały również akcje konkurencyjnej spółki Hewlett- Packard, która publikacje wyników zaplanowała po zamknięciu sesji.

Po sierpniowym posiedzeniu Rezerwa Federalna poinformowała, że jest gotowa na kolejną rundę pobudzenia gospodarki, by pobudzić wzrost i obniżyć stopę bezrobocia, która od lutego 2008 r. utrzymuje się na poziomie ponad 8 proc.

Od 1 czerwca indeks S&P 500 zyskał 10 proc. w związku ze spekulacjami, że banki centralne podejmą działania mające pobudzić wzrost gospodarczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Fed odwrócił bieg sesji na Wall Street