FedEx inwestuje w Izraelu

opublikowano: 23-01-2019, 22:00

FedEx Express i izraelska grupa Flying Cargo po blisko 30 latach współpracy w zakresie świadczenia usług międzynarodowych przesyłek ekspresowych do Izraela podpisały umowę nabycia przez FedEx izraelskiej spółki w części biznesu związanej z międzynarodowymi usługami ekspresowymi.

FedEx Express rozpoczął działalność na izraelskim rynku w 1990 r. przez międzynarodowy oddział Flying Cargo Express, oferując transport dóbr do ponad 220 krajów i terytoriów na świecie. Od maja 2016 r. Grupa Flying Cargo jest liderem izraelskiego rynku usług logistycznych, magazynowych i dystrybucyjnych. Świadczy m.in. usługi z zakresu e-commerce, obsługuje zwroty towarów oraz przesyłki krajowe na terenie Izraela. Ta część biznesu pozostanie w rękach Flying Cargo. Finalizacja przejęcia spodziewana jest w pierwszej połowie roku, po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy