FedEx drożeje najmocniej w S&P500

  • Paweł Makosz
opublikowano: 19-03-2021, 18:15

Wartość FedEx podskoczyła najwyżej od sześciu miesięcy po tym, jak wzrost cen i rozwój e-handlu zwiększyły jego zyski. Pobudziło to oczekiwania na przyspieszony wzrost, gdy gospodarka otrząśnie się z pandemii COVID-19.

Akcje firmy drożały o ponad 6 proc. do 280,98 USD na nowojorskiej giełdzie, najmocniej na S&P 500. Do czwartku amerykański przewoźnik przesyłek nie wzrósł o więcej niż 2 proc. od początku roku.

Po czwartkowym zamknięciu giełdy, FedEx poinformował, że skorygowane zyski za trzeci kwartał fiskalny wyniosły 3,47 USD za akcję, bijąc oczekiwania analityków szacujących 3,22 USD.

– Wyniki pokazują, że firma korzysta z poprawy koniunktury w czasie powolnego słabnięcia pandemii - powiedział w wywiadzie Matt Arnold, analityk z Edward D. Jones.

FedEx
FedEx
Bloomberg

FedEx udowadnia inwestorom, że może zarabiać na dostawach do mieszkań, które wzrosły do 70 proc. wolumenu przesyłek naziemnych z 62 proc. zanotowanych dwanaście miesięcy temu.

Firma przewidywała, że e-handel będzie rósł szybciej niż szacowano zaledwie sześć miesięcy temu, kiedy zakładano, że dostawy krajowe w USA osiągną 100 mln paczek dziennie w 2023 roku. Obecnie szacuje się, że poziom 101 mln paczek dziennie zostanie osiągnięty w 2022 roku.

Pod wpływem oczekiwań dalszego popytu, firma ogłosiła prognozę zysków na rok fiskalny kończący się w maju na maksymalnym poziomie 18,20 USD za akcję.

– Spółka robi wyraźne postępy w poprawie rentowności poprzez połączenie odpowiednich cen oraz obniżenie kosztów dostawy - dodał Arnold.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane