Filipiak: Comarch chce zarabiać na obsłudze IT ZUS

DI, biznes.pap.pl
opublikowano: 15-11-2017, 14:28
aktualizacja: 15-11-2017, 15:12

Janusz Filipiak, prezes i główny akcjonariusz Comarchu powiedział PAP Biznes, że traktuje kontrakt na utrzymanie systemu informatycznego ZUS "biznesowo” i zamierza na nim zarabiać.

We wtorek Puls Biznesu informował, że w przetargu na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Comarchu za 242 mln zł. Oznaczało to, że po 20 latach może się zmienić firma utrzymująca system. Na drugim miejscu znalazła się oferta złożona przez Asseco, który dotychczas obsługiwał system IT ZUS.

Janusz Filipiak (fot. Tomasz Pikuła)
Janusz Filipiak (fot. Tomasz Pikuła)
None
None

- Zdecydowanie podkreślam, że patrzymy na ten kontrakt z punktu widzenia biznesu, a nie z punktu widzenia ambicji – powiedział PAP Janusz Filipiak. - To jest zbyt duży temat, żeby tak to traktować – dodał.

Szef Comarchu wyjaśnił, że pomimo iż ZUS zaoferował „rażąco niską cenę”, to po przeprowadzeniu własnej wyceny „wyszło nam, że zarobimy na tym”.

Prezes Comarchu podkreśla także znaczenie dalszej ekspansji zagranicznej. Wspomina, że w ostatnich dniach przebywał w Ameryce Południowej, gdzie firma zatrudnia 80 osób i zarabia „poważne pieniądze”. Obecna jest także w Azji.

Filipiak odnosząc się do utrzymującej się presji płacowej w IT wskazał, że w listopadzie zdecydował się na zwiększenie wynagrodzeń 750 pracownikom po 2 tys. zł.

W tej chwili dobrzy informatycy kilka lat po studiach chcą zarabiać 12-16 tys. zł i temu trzeba sprostać – powiedział szef Comarchu.

Czytaj także>>Bezprecedensowa zmiana w IT ZUS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, biznes.pap.pl

Polecane