Finansowanie Miliony na bony

opublikowano: 21-02-2018, 22:00

Już za miesiąc firmy MSP będą mogły starać się o tzw. bony na innowacje w ramach poddziałania 2.3.2 programu Inteligentny Rozwój.

Już za miesiąc firmy MSP będą mogły starać się o tzw. bony na innowacje w ramach poddziałania 2.3.2 programu Inteligentny Rozwój. Granty sfinansują zakup usług, które polegają m.in. na opracowaniu nowego wyrobu czy projektu wzorniczego. Do podziału między wnioskodawców jest 70 mln zł. Warto podkreślić, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wprowadziła ułatwienia dla przedsiębiorców w tym konkursie, m.in. możliwość poprawienia lub uzupełnienia wniosku w trakcie oceny merytorycznej. Instytucja zmniejszyła ponadto liczbę kryteriów formalnych. Konkurs jest podzielony na cztery etapy. Istnieje ryzyko, że budżet naboru może wyczerpać się wcześniej. Dlatego przedstawiciele biznesu powinni jak najszybciej złożyć wniosek o dofinansowanie, najlepiej jeszcze przed ostatnimi rundami.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu wyniesie 60 tys. zł, a maksymalna — 400 tys. zł. To oznacza, że dofinansowanie może pokryć nawet 85 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. W ubiegłym roku PARP rozszerzyła katalog potencjalnych wykonawców usług badawczych. Nie są to już tylko jednostki naukowe, instytuty badawcze i uczelnie (mające kategorię naukową A+, A lub B), ale również centra transferu technologii, przedsiębiorcy, którzy zdobyli status centrum badawczo- -rozwojowego, a także akredytowane laboratoria. Jakie błędy najczęściej popełniali przedsiębiorcy w poprzednich konkursach? Projekty nie wpisywały się w podstawowy cel programu, czyli ich efektem nie było powstanie nowych lub znacząco ulepszonych produktów, usług, technologii lub nowego projektu wzorniczego. Co więcej, rezultaty takich przedsięwzięć powinny być odpowiednio uzasadnione z punktu widzenia planów rozwojowych firmy. Wielu przedsiębiorców miało też problem z prawidłowym oszacowaniem budżetu planowanych projektów. © Ⓟ

WAŻNA DATA

22.03 - Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 2.3.2 POIR. Nabór zakończy się 22 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Finansowanie Miliony na bony