Finlandia ucieka Brytyjczykom

opublikowano: 17-10-2018, 22:00

Ostatnie raporty wskazują na coraz słabszą w porównaniu z innymi rozwiniętymi krajami jakość życia w Wielkiej Brytanii — napisał „The Gaurdian”.

Portal porównał brytyjskie statystyki z fińskimi. Z danych Royal College of Paediatrics and Child Health wynika, na przykład, że śmiertelność wśród noworodków na Wyspach do 2030 r. może być o 140 proc. wyższa niż w innych zamożnych krajach (na podobnym poziomie rozwoju gospodarczego). Już dzisiaj jest ona dwa razy wyższa niż w Finlandii. Tzw. oczekiwana dalsza długość trwania życia od lat rośnie w Finlandii, ale nie w Wielkiej Brytanii. W latach 2015-17 utrzymywała się na poziomie 79,2 lat u mężczyzn i 82,9 lat u kobiet. Wielka Brytania odnotowała na tym polu najmniejszy postęp wśród 20 krajów, z którymi się porównuje (według danych Office for National Statistics). W 2016 r. tylko trzy kraje z tej dwudziestki miały gorsze statystyki dla długości życia — Polska, Czechy i USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu