Firmy komputerowe poszły w odstawkę

Marek Druś, Tadeusz Stasiuk
22-01-2002, 00:00

Azjatyckie giełdy zakończyły poniedziałkowe sesje umiarkowanymi zmianami indeksów. Duży wpływ na wyniki notowań miały niekorzystne wiadomości z giełd w Stanach Zjednoczonych.

W Tokio przecena dotknęła przede wszystkim papierów spółek z branży komputerowej. Po przecenie w USA wywołanej wiadomościami o gorszych wynikach Microsoftu i IBM również w Tokio w dół poszły ceny największych spółek branży. Wyraźnie staniały papiery jednego z największych producentów chipów, NEC-a. W dół poszła cena udziałów Kyocery i Advantest, dostawcy sprzętu testowo-pomiarowego dla producentów układów scalonych.

Na giełdzie koreańskiej złe wieści zza Pacyfiku spowodowały wyprzedaż papierów największych producentów pamięci komputerowych, Samsunga i Hynix Semiconductor. Mimo to Kospi wzrósł za sprawą zwyżek kursów papierów spółek z branży finansowej.

W Hongkongu indeks Hang Seng zanotował jeden z większych wzrostów w regionie. Przyczynił się do tego rosnący popyt na akcje eksporterów. Inwestorzy uznali za wiarygodne ostatnie doniesienia, m.in. „The Washington Post”, mówiące o tym, że szef Fed Alan Greenspan przedstawi w tym tygodniu w Kongresie znacznie bardziej optymistyczny obraz gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Firmy komputerowe poszły w odstawkę